جستجو

ترفندهای کامپیوتری

حضرت علی (ع): «زَکوةُ العِلمِ نَشرُهُ؛ زکات علم نشر آن است».
وبلاگ "ترفندها" (سایت پی‌سی‌ترفند) برای عمل به این حدیث شریف و با هدف ارتقاء دانش و مهارت‌های مرتبط با رایانه در ۳۰ مهرماه ۱۳۹۱ ایجاد شده است. به امید آنکه مفید واقع شود.
🔵 کانال‌های پی‌سی‌ترفند در تلگرام و سروش:
telegram.me/pctarfand_ir
sapp.ir/pctarfand_ir

خلاصه آمار

تبليغات

۶ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

جهت قرار گرفتن تبلیغات شما در این مکان روی بنر زیر کلیک کنید.

۴

خروج از حساب کاربری Gmail از طریق کامپیوتری دیگر

اینترنت/سایر

فرض کنید در یک کامپیوتر عمومی یا کامپیوتر دوست‌تان وارد حساب کاربری خود در Gmail شده‌اید، اما پس از پایان کار فراموش کرده‌اید که از حساب کاربری خارج شوید و یا به اصطلاح Sign Out کنید. اگر دیگر امکان دسترسی به این سیستم را ندارید جای نگرانی نیست، چرا که با امکانی که Gmail فراهم کرده است می‌توانید از یک سیستم دیگر وارد حساب کاربری خود شده و با یک کلیک، از کلیه حساب‌های کاربری که در حال حاضر در وضعیت «وارد شده» قرار دارند خارج شوید. در ادامه مطلب با ترفندها همراه باشید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

روش‌های خروج از حساب کاربری Gmail

اینترنت/سایر

روش‌های خروج از حساب کاربری Gmail

اگر در کامپیوتر شخصی خودتان وارد حساب کاربری خود در Gmail شده‌اید، خارج شدن از آن اهمیت چندانی ندارد ولی اگر در یک کامپیوتر عمومی یا کامپیوتر دوست‌تان وارد حساب کاربری خود در Gmail شده‌اید، بدیهی است که حتما باید از حساب کاربریتان خارج شوید و یا به اصطلاح Sign Out کنید. در ادامه مطلب با پی‌سی‌ترفند همراه باشید تا با روش‌های انجام این کار آشنا شوید.

۱

تغییر عملکرد کلید Enter در اکسل

اکسل

در اکسل به صورت پیش فرض شما با فشار دادن کلید Enter به سلول پایین سلول انتخاب شده هدایت می شوید. گاهی اوقات نیاز است که جهت بالا بردن سرعت عمل در ورود داده ها، عملکرد کلید Enter را تغییر دهید. در ادامه مطلب با ترفندها همراه باشید تا با نحوه انجام این کار آشنا شوید.

۰

آموزش استفاده از صفحه کلید (Keyboard) بجای ماوس (Mouse)

سایر موارد

اگر هنگام کار ماوس (Mouse) کامپیوترتان از کار افتاد و فرصت خرید ماوس جدید برایتان وجود نداشت و نمیخواستید کارهایتان را نیمه تمام بگذارید، چه می‌کردید؟ شاید در این هنگام خرید ماوس جدید بهترین گزینه باشد اما شاید شما فرصت خرید را نداشته باشید! پس در ادامه مطلب با ترفندها همراه باشید تا با آموزش استفاده از صفحه کلید بجای ماوس آشنا شوید.

مرتب سازی در اکسل

اکسل

مرتب سازی در اکسل

در نرم‌افزار اکسل با استفاده از امکانات Sort می‌توانید اطلاعات و داده‌هایتان را به صورت سطری، ستونی، صعودی یا نزولی یا یک ترتیب سفارشی خاص مرتب نمایید. در ادامه مطلب با پی‌سی‌ترفند همراه باشید تا با روش مرتب سازی داده‌ها در حالات مختلف آشنا شوید.

۱

حل مسائل پیچیده ریاضی بوسیله ولفرام آلفا Wolfram Alpha

سایر موارد اینترنت/سایر

قبلا در این مطلب به قابلیت‌های سایت ولفرام آلفا اشاره شد. با توجه به اینکه هسته اصلی ولفرام آلفا نرم‌افزار ریاضی متمتیکا می‌باشد، این موتور جستجو قادر به پاسخگویی به بسیاری از سوالات ریاضی است. در ادامه مطلب با ترفندها همراه شوید تا با این قابلیت‌، یعنی محاسبات ریاضی (Mathematics) آشنا شوید.